Zapraszamy do naszej biblioteki!

• Szewczak Małgorzata: Krzyżówki angielskie. Poziom A1-A2, Poziom B1-B2 - zbiór krzyżówek, które nie tylko wypełnią czas, ale zwiększą sprawność myślenia i pomogą przyswoić nowe słownictwo.
  • Powałowska Daria: Angielski w przedszkolu. - pond 160 pomysłów na zabawy w ramach 18 dni tematycznych takich jak Dzień Baśniowych Postaci, Światowy Dzień Ptaków czy Dzień Pizzy. Wśród nich są zabawy indywidualne, grupowe, plastyczne i ruchowe.
  • Łanocha Katarzyna: English Pictrures Dictionary for Children.słownik zawiera 22 tematyczne rozdziały ze słownictwem opisującym między innymi dom, rodzinę, zabawki, życie w mieście czy ciało człowieka.

Beletrystyka:

• Fairweather Jack: The volunteer
  • Chee Alexander: The Queen of the Night
  • Steel Danielle: Matters of the Heart
  • McCarten Anthony: Darkest Hour
  • Lem Stanisław: Solaris
  • Strout Elizabeth: Anything is Possible

Gry:

• Join up! Have fun with Engish! - gra karciana z poziomu B1. Zawiera 8 zestawów tematycznych do nauki słownictwa i funkcji językowych. Zachęca graczy do mówienia po angielsku i jest to bardzo dobre narzędzie dla nauczycieli języka angielskiego, które ułatwi powtarzanie omówionego już materiału.
  • Roundtrip of the U.S.A - planszowa gra językowa z poziomu A2-B1. Dzięki jej gracze poznają geografię, historię i kulturę Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
  • Who's WHO? - to gra do nauki języka angielskiego o poziomie trudności A2. Umożliwi ona opanowanie słownictwa i wyrażeń angielskich związanych z opisem cech wyglądu fizycznego.
  • Bang the Button!!! - gra przeznaczona dla osób dopiero zaczynających uczyć się języka angielskiego (Starters Zero). Pomaga w interesujący i żartobliwy sposób przyswoić słownictwo i podstawy gramatyki.
  • English Championship - gra z poziomu A2-B1, do wykorzystania w warunkach domowych i szkolnych. Uczy słownictwa i wyrażeń idiomatycznych w języku angielskim oraz ułatwia poznanie geografii, historii i kultury krajów anglojęzycznych.

Książki do nauki języka angielskiego:

• Miej idiomy w małym palcu
  • Angielski Power
  • Mów obłędnie!
  • Rozmawiaj na każdy temat
  • Angielski w podróży
  • English is not easy

• Dasz radę!poziom podstawowy i poziom rozszerzony. Książka zawiera wszystkie zadania maturalne wraz z odpowiedziami, jakie kiedykolwiek pojawiły się do tej pory w arkuszach egzaminacyjnych.
  • Teraz egzamin ósmoklasisty - repetytorium oraz arkusze egzaminacyjne do języka angielskiego.
  • Fihel Marta, Kanczurska Katarzyna: Zostało tylko 100 dni do egzaminu ósmoklasisty zawiera sto krótkich lekcji wraz z ćwiczeniami, przykładami, które ułatwią przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty.